вторник, 13 март 2012 г.

Хора, вбесете се!

партиите трябва да преминат на издръжка от членски внос, тогава ще се види колко народ ги поддържа и дали ще има въобще разни недоразумения, като цветелин кънчев и мартин димитров. иначе се оказва, че ВСЕКИ българин членува не по свое желание във всички партии! аз така тълкувам субсидирането на партиите от нашите данъци.
това обяснява също и защо всеки трътльо в парламента не се свени да говори от името на НАРОДА! ама мен никой не ме пита искам ли да имам N-идеални части членство в бсп или дпс!

Nelly Furtado

от хубавите години на нели фуртадо! имаше лице, имаше стил! после се събра с некакви чернилки, започна да работи във фабрика за боза...

:)))



четвъртък, 8 септември 2011 г.

Не ставайте клиенти на Blizoo, че после няма отърване!

Аз също не съм искал да ставам клиент на Blizoo, но Евроком беше купен от тях и така се оказахме в средата на блатото. И започнаха проблемите - изчезнаха разни програми, някои от останалите бяха с противно качество! Виках ги 2 пъти да видят защо AXN се вижда като през силен снеговалеж, а те ми отвърнаха: е, кво толкова, в целия квартал е така!
И така в началото на декември 2010 г. решаваме да се отървем от гадната телевизия. Отидохме в близкия офис на Blizoo, а там ни обясниха, че не могат да ни обслужат, щото не обслужвали Евроком и ни пратиха в друг офис. Отидохме в другия офис и подадохме молба за отказване, занесох им и приемника. Обясниха ни, че не става така и че трябва да си платим един месец предизвестие. Бях си направил труда да прочета договора и казах на служителката , че е възможно и по взаимно съгласие, но тя не искаше и да чуе. Платихме си за месец декември, въпреки, че нямаме устройство и не можем да гледаме Blizoo телевизия и решихме, че сме приключили с тия мърлячи!
Да, ама не! Започна СМС тормоз. Януари, февруари и март получавахмес жена ми по 4-5 СМС-а за неплатени сметки към въпросната телевизия. Точно 5 пъти се свързвах с фирмата, два пъти ходих на място, за да поискам да престанат с СМС-ите. Пак решихме, че сме приключили с тая телевизия.
Да, ама пак не! Докато си почивахме кротко на морето август месец ми звъни мобилния телефон и се оказва, че ме търси фирма за несъбираеми вземания, на която сме дадени от ...Blizoo! Кротко обяснихме на човека , че са се объркали и че сме се отказали от Blizoo, като сме си платили всички дължими сметки. Идва септември 2011г. и пак започват да ни звънят от Blizoo  за неплатени сметки. Изумен, попитах защо все още ни търсят , служителя ми обясни, че трябва с документите (ако ги пазя) да отида ПАК в близкия офис на фирмата да оправим ситуацията.
Отидох! Близкия офис се оказа в КАУФЛАНД. Там служителя взе да ми задава въпроси от рода "Защо, след като съм се отказал, все още съм се водил като абонат и не са ме изключили?" ! Бях занесъл молбата за отказване от услугите на  тая телевизия, подписана и подпечатана от тях! Попитах служителя направил ли съм всичко, за да не получавам "услугата"! "Да-а....., каза той, ....но защо все пак се водя при тях?!" Тук вече ми падна пердето и се разкрещях така, че дойде бодигарда на КАУФЛАНД да види какво става.         Как мога аз да кажа защо служителите от Blizoo не са си свършили работата?!?! След дълъг разговор за съвет с някой началник в крайна сметка служителя каза, че повече проблеми няма да имаме и нещата са оправени, сметките са ликвидирани!
Ха да видим!
Ха да видим!

сряда, 17 август 2011 г.

Култура и логика

Вчера се качихме със семейството на Шипка. Изкачихме всичките стъпала догоре! Гледайки изписаните имена по оловните плочи на върха на паметника се сетих за Любен Дилов - син и неговите попълзновения да маха паметника на съветската армия в София. Сетих се и за изрисувания паметник в Борисовата градина! И се зачудих дали тия с озверелите физиономии , които спореха разпалено паметниците трябва ли да се махат и омаскаряват са се замислили въобще, че това не са паметници на Сталин,Брежнев, Путин или който и да било, а паметници на загиналите обикновени хора! Дошли в чужда държава, оставили живота си заради едни пак такива обикновени хора! Колко от идиотите, които спорят за глупости биха отишли в друга държава и биха дали живота си за някой непознат?!?!
Паметникът на Шипка - на дядовците и прадядовците на тези, чиито паметници Дилов - син
 и разни недорасли искат да махат! Ако тези хора преди около 130 години не бяха оставили костите си, убити и премръзнали на българска земя сега майките ни, дъщерите ни щяха да носят забрадки и шалвари, а ние да слушаме виенето на ходжата и да тънем в невежество!
Замислете се! Ако нямате достатъчно култура, поне логиката да решава! Не сме кучето на Павлов! Нито на Дилов!

вторник, 3 май 2011 г.

До Банкя и назад

Отивам до Банкя, да видя дали не мога да намажа и аз една филия с мас и да пия вода от извора и по пътя слушам Дарик радио!  Слушам, слушам, колко да слушам?! То кво да слушам, като се изявява поредния некадърен певец - Калин Вельов - блее някаква бозава, ама много бозава песен!  И водещият почва да го разпитва за новия албум , за бъдещите планове! Вместо да го пита - Оти бе, байно, реши да пееш, като не можеш?!?!
 Калин обяснява какви добри музиканти участват и колко време отива , за да се пише текста, музиката...То па един текст, то па една музика! Не ни ли стига Слави Трифонов, че пее...
Та се замислих колко лесно в днешно време минава посредствеността, без "У-у-у-у!" , без развалени яйца...А точно предния ден четох , как посрещнали всеобщия "любимец" Джъстин Бийбър с яйца на концерта му! Принизяването на морални и културни ценности стига нови, неподозирани низини!
От доста време се забелязва обособяването на едни групички "артисти" - музиканти, актьори - които си раздават един на друг разни награди, нямащи никакво покритие, изчеткват се колко са добри, какви усилия са положили, а в същото време ние получаваме едно нищо!


  Всъщност получаваме боза, пресечена, получаваме гадост(както в култовото детско филмче "Кро")! И затъпяваме прогресивно!